• Picture4.jpg

 Historia powstania placówki    Nasza Kadra

Lokalizacja i budynek

Przedszkole mieści się w ścisłym centrum Warszawy na parterze kamienicy przy ul. Pięknej 24/26, gdzie od ponad 130 lat funkcjonują placówki Towarzystwa Oświatowego im. Cecylii Plater- Zyberkówny.

Do przedszkola wchodzi się przez cichy i zielony dziedziniec wewnętrzny, od przedwojnia tradycyjnie zwany Rajem. W Raju do dyspozycji dzieci są mały domek z tarasem, fontanna, inspekty kwiatowo-warzywne do nauki przyrody, bujaki, huśtawki, drabinki, równoważnie, małpi gaj oraz boisko do gry w piłkę. Zapewniamy codzienną aktywność na dworze sprzyjającą rozwojowi oraz dającą możliwość realizacji zajęć sportowych na świeżym powietrzu.

 W samym przedszkolu znajduje się:

  • stwarzająca warunki zarówno do zabawy jak i wypoczynku dwuczęściowa sala dla dzieci najmłodszych
  • dwie przestronne, połączone ze sobą sale do zajęć dla dzieci starszych

Sale pozwalają na prowadzenie zajęć ruchowych takich jak rytmika czy taniec, a dzięki wyposażeniu w sprzęt audio-wizualny zajęcia dydaktyczno-językowe mogą być urozmaicane muzyką i filmami.

Dodatkowo dzięki znajdującym się w kompleksie budynków szkołom Przedszkole nie tylko korzysta z możliwości korzystania z szerokiego zaplecza dydaktycznego, ale także ma możliwość dostępu do auli ze sceną, fortepianem i odpowiednim nagłośnieniem, co pozwala na wystawianie dziecięcych przedstawień z prawdziwego zdarzenia oraz organizacji wspólnych spotkań z rodzicami.

Szeroki księgozbiór biblioteki pozwala na zapoznanie wychowanków z literaturą dziecięcą dopasowaną do programu nauczania i wychowania oraz prowadzenie zajęć biblioterapii.

W budynku znajduje się także gabinet pielęgniarski oraz własna jadalnia z szerokim zapleczem gastronomicznym i prawdziwym kucharzem.

Kontakt

tel. 22 621 52 54

sekretariat@cecylki.pl

 

Adres:

ul. Piękna 24/26 w Warszawie

Dojazd:

metro Centrum/Politechnika

tramwaje: 4, 15, 18, 35

autobusy: 118, 131, 151, 159, 385, 411, 501, 502, 514, 519, 520, 522, 525

 

Korespondencję należy kierować do organu prowadzącego:

Towarzystwo Oświatowe im. Cecylii Plater-Zyberkówny

ul. Piękna 24/26, 00-549 Warszawa

 

Tu jesteśmy

dzieci