• Picture4.jpg
Historia placówki     Lokalizacja i budynek

Nasza Kadra

Anna Stępińska-Szarek - Dyrektor

Wiem , że należę do szczęśliwców, którzy robią w życiu to co lubią. Jestem pedagogiem z ponad trzydziestoletnim stażem i trzecim pokoleniem w mojej rodzinie uprawiającym zawód nauczyciela. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Przez lata kształciłam swoje umiejętności dydaktyczne i zarządcze. Pracowałam jako pedagog szkolny i nauczyciel języka polskiego, równocześnie od 1993 roku pełniłam funkcje kierownicze, najpierw w publicznej Szkole Podstawowej nr 168 i Gimnazjum nr 25 w Warszawie, a od 2001 byłam Dyrektorem Zespołu Szkół STO na ul. Wiolinowej, a potem Zespołu Szkół na ul. Traktorzystów. Od 2009 roku prowadziłam szkoły Fundacji Primus. W 2014 roku rozpoczęłam pracę w Ośrodku Rozwoju Edukacji jako ekspert merytoryczny, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności jako trener i coach dla edukacji.
Mam dwóch dorosłych synów Macieja i Wojciecha.

Wychowawcy

Paulina Kułaga - Motto: ­Ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego dziecka, które poprzez chwilę rozmowy czy zabawy może nawiązać ze mną wieź. W pracy z dziećmi dużą radość sprawia mi również wspólne śpiewanie piosenek oraz wykonywanie prac plastycznych, kiedy dzieci mogą wykazać się własną inwencją twórczą.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Absolwentka Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie uzyskała tytuł licencjata filologii angielskiej. Ukończyła również Społeczną Akademię Nauk w Warszawie, na kierunku filologia angielska, uzyskując tytuł magistra filologii angielskiej o specjalizacji nauczycielskiej. Dzięki doświadczeniu, które zdobyła w Stanach Zjednoczonych pracując jako opiekunka do dzieci oraz jako nauczyciel w Przedszkolu Anglojęzycznym ABC Play & Learn w Warszawie poznała specyfikę pracy z dziećmi, sposób prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz nabyła umiejętności odpowiadania na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Praca z małymi dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Wspólne zabawy i zajęcia w języku angielskim są dla mnie przyjemnością, a największą dumę czuję jak dzieci rozumieją moje polecenia i zaczynają mówić w języku angielskim.

Olga Sulich - Motto: ­Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy. Antoni Kępiński.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Jest absolwentką SGGW na kierunku Architektura Krajobrazu, w trakcie studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami terapii pedagogicznej. Asystent nauczyciela, prowadzi zajęcia plastyczne. Szczęśliwa mama dwójki dzieci Julii i Marcela. Uwielbia podróże, muzykę klasyczną, malarstwo i projektowanie ogrodów. Chce rozwijać i pielęgnować naturalną kreatywność dzieci, aby ich własna twórczość była źródłem radości i dobrej zabawy.

Katarzyna Orzechowska - Motto: Dzieci pozwalają nam dorosłym spojrzeć na świat z zupełnie innej strony, wbrew pozorom możemy się od nich wiele nauczyć. Dzieci potrzebują uwagi, zrozumienia i ciepła a dobro, które im dajemy zawsze do nas wróci chociażby w postaci szczerego uśmiechu dlatego nam pedagogom warto pracować właśnie dla tego uśmiechu.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, kierunek: pedagogika, specjalność: wychowanie przedszkole i edukacja wczesnoszkolna. Posiada czteroletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w tym trzy lata pracy w przedszkolu niepublicznym w Warszawie.

Agnieszka Klimczak

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z nauczaniem j.angielskiego na wydziele Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Przez lata zarówno w Polsce, na Malcie jak i w Hiszpanii pracowała jako pedagog i reedukator. Współpracowałam z takimi instytucjami jak Fundacja Echo, Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą czy Fundació el Marasme. W swojej pracy traktuje dzieci jako odkrywców, których należy wspierać w ich poszukiwaniach. Rozbudzanie motywacji i ciekawości świata to podstawy na których opiera swoją pracę. .

 Urszula Dawigałło

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe:

Wychowawca wspomagający w grupie II w przedszkolu. Studentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczy w realizacji Programu Son – Rise jako wolontariuszka Fundacji Być Bliżej Siebie. Związana ze szkołą Towarzystwa Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach.

Kontakt

tel. 22 621 52 54

sekretariat@cecylki.pl

 

Adres:

ul. Piękna 24/26 w Warszawie

Dojazd:

metro Centrum/Politechnika

tramwaje: 4, 15, 18, 35

autobusy: 118, 131, 151, 159, 385, 411, 501, 502, 514, 519, 520, 522, 525

 

Korespondencję należy kierować do organu prowadzącego:

Towarzystwo Oświatowe im. Cecylii Plater-Zyberkówny

ul. Piękna 24/26, 00-549 Warszawa

 

Tu jesteśmy

dzieci